Про Українсько - Німецький модельний проект

Метою даного модельного проекту є модернізація професійно – технічної освіти у будівництві та її гармонізація до стандартів, прийнятих у Західній Європі.

У жовтні 2008 року був підписаний договір про співпрацю між Фондом ім. Ебергарда Шьока, Головним управлінням освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та Львівським професійним художнім ліцеєм з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Реставратор декоративно – художніх фарбувань; маляр» терміном на 6 років.

У березні 2011 р. підписано договір про співпрацю між Фондом Ебергарда Шьока, ТзОВ Німецьке товариство з міжнародного співробітництва (СІZ) Проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», ДНЗ «Львівське ВПХУ», Головним управлінням освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, який передбачає гармонізацію навчання та підвищення кваліфікаційного рівня професії «Столяр; реставратор» терміном на 5 років.

Підписання угоди про співпрацю із Фондом ім. Е.Шьока в особі директора Петера Мьоллєра

7 грудня 2020 року на базі ДНЗ «Львівського вищого професійного художнього училища» відбулося підписання міжнародного договору про співпрацю між Фондом ім. Е.Шьока в особі директора Петера Мьоллєра – з «Німецької сторони» та директором департаменту освіти і науки ЛОДА Олегом Паскою, заступником міського голови, в.о. директором департаментом гуманітарної політики ЛМР -Галиною Слічною та директором ДНЗ «Львівське ВПХУ» Надією Обнявкою – з «Української сторони» терміном на 3 роки як післяпроєктний супровід у галузі професійно-технічної освіти з метою модернізації та адаптації з професій «Маляр – реставратор» і «Столяр – реставратор».

В рамках попередніх етапів договору вдалося спільно змінити підхід до професійно – технічного навчання, всебічно вдосконалити матеріально-технічну базу училища , продовжити підготовку фахово – педагогічних навичок викладачів та майстрів і підготувати висококваліфікованих фахівців, які завдяки добрим професійним знанням успішно реалізують себе на ринку України.

Під час засідання «круглого столу» у дистанційному форматі виступили з «Німецької сторони» – керівник проєкту з модернізації навчання за професією «Маляр – реставратор» Герхард Блессінг та керівник проєкту з модернізації навчання за професією «Столяр – реставратор» – Христоф Юнгганс , з української сторони – директор департаменту освіти і науки Львівської обласної держадміністрації Олег Паска та в.о. заступника директора департаменту – начальника відділу професійної освіти Львівської міської ради Олена Грицак.

Сторони Договору обговорили напрямки подальшої співпраці щодо взаємної підтримки та можливостю і надалі накопичувати багатий практичний досвід для майбутнього професійного успішного життя.

В рамках підписання міжнародної угоди про продовження співпраці представниками Фонду ім. Е.Шьока в Україні – віце-президентом Фонду підтримки будівельної галузі Торальфом Вайзе та проектним координатором Фонду Наталією Головатою, учні училища, які навчаються за професіями «Реставратор декоративно- художніх фарбувань, маляр» та «Реставратор виробів з дерева, столяр» отримали нову ексклюзивну форму. Щиро дякуємо за вагому підтримку та високу мотивацію для учнів.

В рамках реалізації німецько-українських проектів за сприяння Фонду Ебергарда Шьока з підготовки фахівців за професіями “Реставратор декоративно-художніх фарбувань, маляр”, “Реставратор виробів з дерева, столяр”, учні ДНЗ ” Львівське ВПХУ” мають можливість навчатись у сучасних кабінетах та майстернях, забезпечені новими будівельними матеріалами та інструментами, новим спецодягом. Завдяки такій підтримці учні отримують навички та вміння працювати за новітніми технологіями і накопичувати багатий практичний досвід. Ми вдячні Фонду Ебергарда Шьока за небайдуже ставлення та увагу щодо розвитку навчально- матеріальної бази нашого закладу.

Що передувало підписанню даних договорів? Потреба йти в ногу з часом.

У будівельній галузі на сучасному етапі розвитку зростає попит на кваліфікованих фахівців базового та середнього рівня для виконання будівельних робіт та для управління будівельним виробництвом. Все частіше ставляться вимоги, щоб знання, якість та інші характеристики робіт, які виконують ці фахівці, досягли близького до прийнятих в Європі рівнів і стандартів. Такі фахівці мають займатися внутрішнім і зовнішнім оздобленням, захистом технічного стану споруд, реставрацією приміщень і споруд.

Знання та навички, які отримують зараз фахівці будівельних спеціальностей тільки частково орієнтовані на західноєвропейські стандарти. Модернізація та доведення змісту професійного навчання до потрібного рівня відповідно необхідне для того, щоб піднести рівень професійної освіти та зміцнити конкурентну здатність українських будівельних виробників. Крім того, необхідно доповнити зміст навчання регіональними компонентами.

Враховуючи реальну ситуацію в професійній освіті та будівництві, учасники договору зобов’язалися реалізувати спільний Німецько-Український модельний проект, який передбачає модернізацію та підвищення кваліфікаційного рівня професії «Реставратор декоративно-художніх фарбувань; маляр»,  «Столяр; реставратор виробів з дерева»  та доповнення її ступенем вищої освіти освітньо- кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» (майстер-будівельник, технолог-будівелньик, спеціаліст кольорового просторового дизайну).

За своїм змістом та концепцією даний проект орієнтується на результати успішних Німецько-Російських модельних проектів «Підтримки розвитку ремісництва через профтехосвіту» (1994-1999 рр.) у профтехліцеї № 331 у м. Москві та «Підтримки розвитку ремісництва через профтехосвіту» (1998-2005 рр.) у професійному ліцеї для ремісників- підприємців в м. Єкатеринбурзі.

Результатом такого нового зорієнтованого на західноєвропейські стандарти навчального процесу є фахівець широкого профілю,  який володіє як усіма у його професії необхідними ремісничими здібностями та технологічними знаннями, так і можливостями після отримання освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» виконувати керівні функції під час виконання будівельних робіт (тобто вміння керувати малим або середнім підприємством відповідного профілю

Для реалізації проекту зроблені наступні кроки:

Розроблено план заходів та фінансування проекту українською та німецькою стороною.

 • У 2009 році для проведення реконструкції майстерні, навчального кабінету (316,7 м2) та їх матеріально-технічного оснащення витрачено 170 тисяч грн. обласного бюджету;

110 тисяч грн. спеціального фонду ДНЗ «Львівське ВПХУ»;

11 тисяч грн. благодійного фонду ДНЗ «Львівське ВПХУ»;

563 тисячі грн. фонду Е.Шьока. Всього на суму 854 тисяч гривень.

Всього профінансовано фондом  Е.Шьока на суму понад 2 млн. грн.

 

 • У 2010 році: S проведено реконструкцію і оснащення майстерні виробничого навчання і теоретичного кабінету;
 • викладач і 4 майстри виробничого навчання підвищили свій кваліфікаційний рівень в м. Дюссельдорфі у професійно-освітньому і технологічному центрі Гільдії малярів і лакувальників протягом 4 тижнів;

1 викладач і 6 майстрів виробничого навчання на протязі 2 тижнів підвищили свою кваліфікацію на базі «Львівське ВПХУ» під керівництвом майстра з Німеччини;

у співпраці з німецькою стороною розробляються і узгоджуються робочі навчальні плани і програми;

профінансовано фондом Е.Шьока в сумі 700 тисяч гривень.

 

 • З 1 вересня 2009 року розпочали навчання 2 групи (після 9 класу і 11 класу) з професії «Маляр, реставратор»; спільно з менеджером проекту п. Блессінгом у лютому та у квітні 2010 року успішно проведена проміжна атестація (Модуль 1 та Модуль 2).
  • у травні 2010 року проведено науково-практичний семінар «Модернізація та підвищення кваліфікаційного рівня професії «Реставратор декоративно-художнього фарбування, маляр» за участю п. Ебергарда Шьока – голови правління фонду ім. Е.Шьока; п. Петера Мьоллера – директора фонду ім. Е.Шьока; п. Гергарда Блессінга, менеджера проекту від Фонду Ебергарда Шьока, дипломованого майстра маляра- лакувальника, керівника професійно-освітнього та технологічного центру BTZ (БеТеЦет) профоб’єднання малярів і лакувальників м. Дюссельдорф; п. Горста Рогуша – Голови правління Фонду Г.Рогуша, голови правління фірми Шторхь (Storch); п.. Торальфа Вайзе – директора німецько-українського будівельного центру (БЦК) в м. Києві.
  • з 1 вересня 2012  року розпочала навчання група ( після 9 класу) з професії «Столяр; реставратор»;
  • проведено реконструкцію і оснащення  столярних майстерень  з ручної та механічної обробки деревини, лакофарбового опорядження і  кабінету теоретичної підготовки столярів;
  • у лютому 2013 року відбувся семінар на тему : «Лакофарбове опорядження деревини, металевих та кам’яних поверхонь» – за участю Крістофа і Девіда Юнггансів.

  Після завершення проекту навчальні програми, дидактичні матеріали та загальна проектна документація будуть представлені всім зацікавленим українським державним установам та профтехосвітнім навчальним закладам для вільного ознайомлення. Ця документація складена так, що за її допомогою результати проекту можуть бути втілені на базі інших українських ПТНЗ.

  Розповсюдження результатів проекту після його виконання відноситься до спільних цілей сторін даного договору.

28-30 жовтня 2014 р. на базі ДНЗ

«Львівське вище професійне художнє училище»

відбувся стартовий семінар проекту німецького благодійного фонду

 ім. Е .Шьока

«Модернізація та адаптація будівельних професій».

Під час семінару було підписано угоди  про співпрацю  між Фондом  ім. Ебергарда Шьока  і Київським вищим професійним училищем будівництва і дизайну та  ВХПТУ № 5 м. Вінниця.

З 2015 року на базі ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище» почали проводити  серії  чергових семінарів-практикумів з мультиплікації досвіду у межах Німецько-українського модельного проекту з підготовки малярів-реставраторів.

Майстри  виробничого навчання та викладачі спецдисциплін Київського вищого професійного училища будівництва та дизайну (Найверт Ю., Малець Н., Поп’юк М., Нечитайленко С.) та Вищого художнього професійно-технічного училища м. Вінниці (Пеньковий А., Романенко Н., Муравко О., Буряк Л.) опановували основи перспективи, стилізації, архітектурних стилів, узгоджували питання навчальних програм, працювали практично з виготовлення трафаретів, виконання  рисунків з їх допомогою, пофарбування поверхонь, тощо.

Навчання  проводились менеджером проекту, майстром малярної та лакувальної справи, Ґергардом Блєссінґом,  викладачем спецдисциплін  ДНЗ «Львівське ВПХУ»  Федечко Тамарою Борисівною та майстром виробничого навчання  Литвином Василем Зеноновичем. Менеджером  проекту Христофом ЮнґгансомДавид Юнґгансом.

Меню