«Львівське вище професійне художнє училище»

Львівське вище професійне художнє училище – один з найстаріших навчальних закладів Львова.

  • У 1945 згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР “Про відновлення та розвиток промисловості транспорту та міського господарства м. Львова від 13.04.1945 р. було створено школу фабрично-заводського навчання № 2 (ФЗН № 2) та школу фабрично-заводського навчання № 14 (ФЗН № 14). Перший набір учнів був проведений в жовтні 1945 р.

  • У 1956 р. ФЗН-2 та ФЗН-14 наказом № 17 від 19.01.56 р. Обласного управління трудових резервів реорганізовано в Будівельну школу № 2, яка в 1959р. отримала назву міського професійно-технічного училища № 12. Базовими підприємствами училища стали трест “Львівжитлобуд” та “Дорбудтрест” Львівської залізниці. З 1970 року Львівське професійно-технічне училище № 12 розпочало підготовку робітників з середньою освітою.

  • З 1945 р. по 1970 рік приміщення нашого закладу знаходилось за адресою м. Львів, вул. Під Дубом, 24, а вже з 1971 р. працівники й учні отримали новий просторий навчально-виробничий комплекс, який розмістився за адресою Широка, 79, – це навчальний корпус, майстерні, гуртожиток та громадсько-побутовий корпус.

  • За 75-літню історію училище змінило кілька статусів, що є результатом наполегливої праці його працівників. У 1999 році наше училище отримало статус художнього, адже поряд із будівельно-реставраційним відділенням вже з 1982 року почало функціонувати відділення художніх професій. Поєднання цих двох відділень є закономірним, тому що процес спорудження будинків, їх опорядження, оформлення інтер’єрів, наповнення предметами декоративно-ужиткового мистецтва є взаємнодоповнюючими.

  • У березні 2003 року, згідно з рішенням Міністерства освіти і науки України, училище реорганізовано у професійний художній ліцей. Вмілими руками випускників ліцею побудована значна частина нового Львова, житловий масив “Сріблястий”, який здобув Державну премію ім. Т.Г.Шевченка, готелі, кінотеатри, школи, корпуси училищ, лікарень та ін. Педагогічний та учнівський колективи приймали активну участь у реставрації Львівського театру опери та балету, а вітражі наших працівників та учнів прикрашають ряд храмів Львова та Києва.

  • З творчими роботами працівників і учнів художнього відділення мали змогу познайомитися не тільки львів’яни в Музеї народної архітектури та побуту, Музеї історії релігії, на IV Міжнародному симпозіумі з гутного скла, у виставковому залі “Дзиґи”, в Італійському дворику, а й жителі та гості Києва в Українському домі, в якому була організована виставка “Скло і кераміка України”.

  • з 1 червня 2010 р. згідно з наказом Міністерства освіти і науки України змінюється тип, та перейменувується Львівський професійний художній ліцей у Державний навчальний заклад «Львівське вище професійне художнє училище», – назва, за якою навчальний заклад є впізнаваним і сьогодні.

Меню