Професія "Живописець, вітражник"

Готуємо робітників 2, 3, 4, 5-го розрядів за професією “Живописець, вітражник” 

Загальні поняття

Вітражники виконують унікальні і неповторні композиції з листового скла для громадських та приватних будинків, сувенірну продукцію. Вітраж – це твір з різнобарвних шматочків скла, зібраних в композицію і скріплених металевою оправою. Сьогодні вітражі – невід’ємна складова сучасного стильного інтер’єру.

Коротка історія професії

З давніх часів вітражі заповнювали віконні та дверні отвори будівель. Особливого розквіту зазнали монументально – декоративні вітражі  в середньовічній Європі в готичних соборах. Скляні орнаменти та біблійні сюжети заповнили велетенські стрілчаті вікна храмів. На початку 20 століття вітражі з’явилися й у світських будівлях. Вітражну техніку використовували не лише для декорування вікон, а й для створення виробів декоративно – прикладного мистецтва. Об’єктом вітража може бути як вікно, підвісна стеля, панно (великоформатний вітраж), так і дверна чи меблева деталь, ширма, світильник, об’ємно-просторова композиція, сувенірна продукція. Розширюється тематика вітражних композицій.

Характер роботи

Створення вітражів – справа творча та кропітка. Вітражник повинен володіти  навиками  нарізки, обробки, декорування скла, скріплення скляних деталей з допомогою металевої оправи, спаювання та монтажу. Крім класичних технологій вітражник повинен знати і икористовувати різноманітні сучасні вітражні технології та способи імітації вітражів. Вітражі виконують часто для об’єктів, які мають історичну і культурну цінність. Для того щоб виконувати вітражні роботи високої складності слід мати добрі художні здібності, відчуття кольору, пропорцій, а також знання з історії архітектури та мистецтва, опанувати основи художньої грамоти. Крім цього треба володіти такими якостями як педантичність, акуратність

Ринок праці

Вітражі – унікальні твори, які замовляють для культових, громадських та приватних споруд. Сфера застосування їх різноманітна. Вітраж може бути як великомасштабним твором монументального мистецтва, так і дрібним виробом ужиткового та декоративного мистецтва, доступним вичайній людині. Останнім часом стали надавати особливу увагу питанням відновлення та реставрації вітражів у пам’ятках архітектури, тому потреба у вітражистах є досить  великою. Місцем роботи вітражника найчастіше є приватна вітражна майстерня.

Освітня підготовка

Навчатись професії вітражника можна у професійно – технічних навчальних закладах після завершення навчання у дев’ятому класі або після завершення навчання у школі, а також у коледжах чи інститутах декоративно-прикладного мистецтва. Виявивши щире захоплення цим мистецтвом і велике бажання вчитися, можна опанувати навички і стати хорошим вітражистом і з середньою художньою освітою.

Споріднені професії

Виконавець художньо-оформлювальних робіт, живописець.

Майстерня № 9 Студія народних ремесел

Вступ онлайн

Не зволікай, заповнюй онлайн анкету для абітурієнта (після 9 класу) для вступу та здобувай кваліфікацію

Меню