Професія "Живописець, флорист"

Готуємо спеціалістів 2, 3, 4, 5-го розрядів за професією “Живописець, флорист” 

Загальні поняття

Без квітів не обходиться, мабуть, жодна визначна подія у нашому житті: вони незмінно супроводжують свята, обряди, зустрічі, прикрашають наше житло, вносять тепло у  людські взаємини. Квіти стали основною складовою мистецтва флористики. Досвідчений флорист може з допомогою квітів та іншого рослинного матеріалу передати не лише найрізноманітніший настрій, а й створити  вишукані мистецькі композиції, залучаючи  до співтворчості  глядача.

Коротка історія професії

Флористи  створюють не лише букети та квіткові композиції, але й різноманітні панно і колажі для оздоблення інтер’єрів, використовуючи живі, висушені чи штучні квіти та допоміжні матеріали. Вдало складена квіткова композиція — це не просто гармонійне поєднання рослинних форм і барв, але і вираження певної ідеї. Для створення композиції слід знати її призначення, бути ознайомленим із теорією її складання, вміти вдало підібрати рослинний матеріал та засоби кріплення. Для того щоб виконувати роботи флорист повинен мати художній смак, багату та сміливу фантазію, відчуття кольору, пропорцій, а також добрі знання  з історії мистецтва флористики, художніх стилів, освоїти  техніку складання композицій. А крім цього, флорист повинен любити та цінувати природу, ,знати особливості догляду за квітами та підготовки їх до аранжування.

Ринок праці

Місцем роботи флориста найчастіше є квітковий салон, студія квітів або квітковий магазин. Флористи займаються також фітодизайном і озелененням приміщень.

Освітня підготовка

Навчатись професії флориста можна у професійно – технічних навчальних закладах після завершення навчання у дев’ятому класі або після завершення навчання у школі.

Споріднені професії

Виконавець художньо-оформлювальних робіт.

Кабінет художнього проектування та дизайну

Вступ онлайн

Не зволікай, заповнюй онлайн Анкету для абітурієнта (після 9 класу) для вступу та здобувай кваліфікацію

Меню