Спеціалізація "Штукатур лицювальник-плиточник"

Готуємо спеціалістів 2, 3, 4, 5-го розрядів за Спеціалізацією “Штукатур лицювальник-плиточник” 

Загальні поняття

Робота штукатура полягає у виконанні вирівнюю чого або декоративного шару розчину на поверхнях стін, стель та інших конструкцій. Штукатурять поверхні як всередині приміщень так і на фасадах.  Професія лицювальника – плиточника відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків ( споруд ), надання їм естетичного вигляду. У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти: мозаїчно шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбівки, катки, скрабки, кельми, шпателі, рівні тощо.

Коротка історія професії

Колись люди зводили свої будинки з метою захисту і створення умов для проживання. Приміщення, які опоряджували розчином по кам’яній кладці були теплішими, гарнішими і затишнішими. Оштукатурені поверхні можна було опорядити фарбами, шпалерами та іншими матеріалами.

Професія лицювальника – плиточника має давню історію. У стародавньому Єгипті збереглися справжні шедеври будівництва  -піраміди, серед-яких найкраще збереглася піраміда фараона Хеопса, що була збудована близько 2600 років до нашої ери. За літописом, піраміду увінчала висічена з червоного граніту верхівка верхів’я, яка не збереглася. Збереглися лише частково  лицювальні плитки з білого вапняку.

Ринок праці

Сучасне будівництво не може обійтись без праці штукатурів. Тому скрізь, де здійснюється нове будівництво чи проводиться ремонт або реставрація робота штукатура  є вкрай необхідною і дуже важливою, оскільки зараз майже усі будинки штукатурять як всередині, так і ззовні.

Заробітна плата лицювальника-плиточника визначається обсягом виконаної роботи. Лицювальник-плиточник може працювати у комерційних та приватних структурах, де заробітна плата визначається контрактом і становить комерційну таємницю. Взагалі професія лицювальника-плиточника добре оплачується і набуває престижності. Будівельні організації України, домобудівні комбінати, ремонтні та експлуатаційні управління міст і сіл відчувають постійну  потребу в фахівцях цієї професії. Вірогідність працевлаштування лицювальника-плиточника після навчання є високою. Ризик безробіття – мінімальний.

Освітня підготовка

Навчатись професії плиточника можна у професійно – технічних навчальних закладах після завершення навчання у дев’ятому класі або після завершення навчання у школі.

Лабораторія сучасних будівельних технологій

Вступ онлайн

Не зволікай, заповнюй онлайн анкету абітурієнта (після 11 класів) для вступу та здобувай кваліфікацію

Меню