Мистецтво об'єднує: Тиждень писанкарства у Львівському вищому професійному художньому училищі

Тиждень писанкарства цьогоріч, який проходив у час передвеликодньої підготовки, був особливий за своїм характером, наповненням, глибиною.

Організатори, учасники, гості подій різного характеру, від екскурсій навчальним закладом і безпосередньо до створення традиційного українського оберега – писанки, – по особливому готувалися: з надією та щирістю в серці, відкритістю до пізнання глибинних особливостей етнічної самобутності українського народу.

Тиждень був особливо насичений, адже брали участь в організованих подіях не лише учні училища, а й місцевих шкіл, зокрема СЗШ №65 та №67 м.Львів, ліцею “Гроно”, Навчально-реабілітаційного центру “Мрія”. Ми раді вітати усіх, хто цікавиться мистецтвом у всіх його проявах, а також будівельними напрямками, у стінах нашого навчального закладу.

У вестибюлі училища діяли тематичні виставки: писанок (традиційних, вітражних, різьблених на склі, кованих, флористичних); живописних полотен; вітражних панно, предметів інтер’єру, меблів; святкової флористики (букети, різноманітні композиції, великодні букети, віночки тощо), а також діяв великодній ярмарок, вироби для якого готували наші учні.

Щоденно викладачі художніх дисциплін та майстри виробничого навчання (Олена Погребняк, Наталія Денькович, Оксана Яблонська, Олександр Литвинюк, Галина Гринишин, Ольга Зеліско, Оксана Дуфанець, Ірина Шекетера, Надія Катарина, Наталія Ткачик, Олена Демус, Надія Сторожук) проводили спеціально підготовлені під кожну групу учасників майстер-класи (“Традиційна писанка”, “Писанка на склі”, “Вітражна писанка”, “Гравіювання на склі”, “Великодня верба”, “Гіпсова писанка”, “Великодній декор”), організовували виховні заходи, екскурсії навчальним закладом, знайомство з матеріально-технічною базою, особливостями здобуття художніх та будівельних професій та спеціальностей ОКР “Фаховий молодший бакалавр” в рамках квітневого Дня відкритих дверей.

Тиждень був цікавим та барвистим, адже пізнання рідного – українського, – це завжди близько та захопливо.

У народі кажуть: “Допоки пишуть писанки – доти буде світ”, адже писанка – символ незнищенності та відродження українського духу.

Сьогодні, ми по-особливому підсумовуємо Тиждень писанкарства у Львівському вищому професійному художньому училищі у формі театралізованого дефіле – “Мотанка STYLE”. Актовий зал зібрав чимало гостей, зокрема були присутні:
Олена Грицак – начальник відділу професійної освіти департаменту розвитку ЛМР, Іван Пикус – начальник відділу професійної освіти Департаменту освіти і науки ЛОДА, Володимир Бобко – директор навчально-методичного центру ЗПТО у Львівській області, Наталя Рибак – заступник директора НМЦ ЗПТО у Львівській області, Галина Мисаковець – директор Фонду соціального захисту людей з інвалідністю, Марія Карвацька – голова ЛОО профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів, Марія Думяк – методист НМЦ ЗПТО у Львівській області. Ми дякуємо за участь та виділений час для знайомства з нашим навчальним закладом та нашими сьогоднішніми талановитими учнями у такій чудовій передсвятковій атмосфері.

Щиро вдячні нашим захисникам за можливість плекати рідне – українське, піднімати з глибин таємниці українських народних оберегів, зокрема Писанки та Мотанки. Віримо у їх надзвичайну силу, та робитимемо все задля реалізації спільного, єдиного бажання – миру в рідній Україні!

Плекаймо українські традиції разом! Пізнаваймо, зберігаймо, відроджуймо та створюймо нас самих – українців!

Меню