Андріївські вечорниці у Львівському ВПХУ

Земля моя, прекрасна Україно,
Твоєю піснею я серденько живлю.
Для мене ти і вічна, і єдина,
І я тебе всім серденьком люблю!

З такими словами, з Україною в серці, з надією на світле мирне майбутнє; у теплій компанії, зі щирими друзями, дорогими наставниками, колегами, – учні та педагоги Львівського вищого професійного художнього училища провели прекрасні миті Андріївських вечорниць.

14 грудня у навчальному закладі відбулася виховна година-свято, яку організувала викладач української мови та літератури Марія Качмар, за підтримки викладача спецдисциплін Марії Тимків, учнівського профкому та талановитих, сміливих, кмітливих та життєрадісних учнів нашого навчального закладу.

Любов до України та національних традицій звучала і у віршах, і у віншуваннях, звучала разом з українськими колядками, різдвяними та журливими патріотичними піснями. Цьогоріч передчуття зимової казки переплетено  із передчуттям Перемоги. Перемоги світла над темрявою, добра над злом, України – над окаянною Москвою. Коли, як не зараз, треба вірити, вірити в диво, могутність Українського війська та Божу поміч.

Учні училища ще раз показали, якою співочою, міцною вірою, щирою та багатою на прекрасні традиції є українська нація. Ми вміємо і радіти, і сумувати; і розважатися, і невтомно працювати; і жартувати, і тужити разом з рідними та цілим українським народом.

Прекрасні слова про рідну землю, її красу та страждання сприяли згуртуванню усіх присутніх на святі; жартівлива сценка «Палажка і Параска» показала, на скільки багатою та не злослівною є українська мова, навіть при сварках та суперечках; а вечорниці у хатині української господині, з дочкою на виданні, занурили у світ українських традицій та вірувань: з душевними піснями; з дідухом, смачним пампухами та варениками на столі; з ворожіннями та примовлянками; з кусанням калити та розігруванням фантів; з жартівливими віншуваннями, що змушують усміхнутись навіть крізь сльози.

«Відгомонять поволі всі грудневі свята, та попереду найфантастичніша зимова феєрія – Різдво, коли звеселиться колядкою та щирою молитвою кожна українська хата, коли людське серце, зовсім юне чи вже бувале, захоплене виром життя, знову повірить, знову відчує Божу любов та благодать, сповниться радості та невимовного щастя. Новонароджений Ісусик обійме кожного, засвітивши у душах надію: надію на здоров’я, достаток, на те, чого кожному бракує, надію на безхмарне майбутнє рідної України, надію на перемогу і такий сподіваний, очікуваний мир!», – з таким словами виступила Марія Качмар, і важко з ними не погодитись.

Щирі слова подяки та вітання з прийдешніми святами висловила директор училища Надія Обнявка, яка зазначила, що безвідносно до того, за старим чи новим стилем святкуватимуть українські сім’ї різдвяні свята цьогоріч, – бажання у всіх єдине – Перемога та мир в Україні. Український народ сильний, мужній та сміливий. Молодь талановита, працьовита, активна. А віра наша у наших захисників та кожного щирого українця – безмежна.

Разом ми справимося, бо ми – Українці.

Меню