Відкритий урок з Основ теорії дизайну

24 жовтня викладач художніх спецдисциплін Наталія Денькович провела відкритий урок у групі №5 ОКР “Фаховий молодший бакалавр” спеціальності “Дизайн” у Львівському вищому професійному художньому училищі з Основ теорії дизайну на тему “Поняття креативу в дизайні”.
Тема актуальна і потрібна для цієї спеціальності. Навчальною метою уроку було ознайомити студентів з поняттям креативу у дизайні та навчити їх основним тенденціям сучасного креативного дизайну у світі загалом та в Україні зокрема; а також виокремити особистісні риси дизайнера, які потрібні для створення креативних дизайнерських рішень, щоб бути успішним та конкурентоспроможним на ринку праці.
Креатив – це створення продукту способом, який відрізняється новизною підходу та творчим рішенням. Іншими словами, креатив — це синонім слова «творчість». Креативність (лат. сreatio – створення) — новітній термін, яким окреслюються «творчі здібності індивіда, що характеризуються здатністю до продукування принципово нових ідей, а також входять до структури обдарованості в якості незалежного фактору». Новаторський стиль надає особливого значення точності, експериментуванню та аналізу; людина, яка ним оволоділа, з легкістю справляється з труднощами.
У презентації було представлено основних креаторів-дизайнерів, які є ідейниками світових та вітчизняних віянь у дизайні інтер’єру. Серед світових сучасних імен варто відзначити Філіпа Старка, Патрицію Уркіолу, Арне Куїнз, Крістофера Хола, Едварда Барбера і Джея Осгербі. Серед українських дизайнерів відомі такі імена як Сергій Махно, Дмитро Гриневич, Іван Юнаков, Юрій Цегла. Студенти мали змогу познайомитися і з новинками у сфері інтер’єру при перегляді відео на тему «Головні тренди інтер’єру 2022. Яким буде дизайн?».
У кінці уроку кожен зі студентів сформував власне уявлення та виразив свою думку про важливість креативного мислення у дизайнера, що, сподіватимемось, вплине на професійний шлях здобувачів освіти за обраною спеціальністю, дозволить майбутнім фахівцям самовизначитись та стати впізнаваним у галузі, в якій презентуватимуть себе як спеціалістів-дизайнерів.
Меню