Сучасні українські митці та їх творчість у час війни

Нещодавно у Львівському вищому професійному художньому училищі викладачем спецдисциплін Наталією Денькович було проведено позаурочний захід на тему “Українські сучасні митці та їх творчість в час війни”.

Творчість як ліки, як пізнанння себе та зовнішнього світу, як самовираження, як трансляція усього пережитого, емоційного, вимоленого. Учні художнього відділення наділені особливим даром емпатії, співпереживання, тонкою душею митця, здатні розуміти глибинну суть мистецтва, творчості, – розуміти без слів, відчувати. Знайомство з новими мистецькими творами, особистостями художників – завжи наповнює, а в часи війни – створює доповнює загальну картину баченого та почутого.

Учні побачили творчий доробок українських митців серед яких: Ольга Штейн, Олександр Притула, Анастасія Усенко, Володимир Манжос, Лілія Студницька, Артем Роговой, Інна Харчук, Олексій Щербак, Наталя Брічук Notuko, Євген Клименко, Аліна Коник, Андрій Роїк, Уляна Щабель, Христина Валько, Данило Манжос, Єва Кафідова, Данило Мовчан, Дарія Альошкіна та Сергій Слепко.

“Я не перестаю захоплюватись духом українців. Те, як ми розвиваємо свою мистецьку культуру в часі війни є теж дивовижним. Щодня бачу нові світові проєкти, колаборації, бієнале, виставки, творчі резиденції та благодійні аукціони за участі наших невтомних та креативних українських митців та мисткинь. Розумію, що ми зараз перебуваємо в часі надскладному, і, як сказав Конфуцій “Не дай вам Боже жити в часи змін”. Та наші художники щодня і щохвилини на культурному фронті показують всі звірства війни в Україні, знущання окупантів над нашою землею та людьми, несправедливість і біль сьогодення українців,”- говорить Наталія Денькович, і переконана, що “ми сьогодні, як ніколи раніше, впевнено крокуємо від ворога і за настановою Романа Ратушного, загиблого воїна, який сказав: “Випалюйте в собі всю російську субкультуру. Випалюйте в собі всі спогади з дитинства пов’язані з російським-радянським. Випалюйте в собі стосунки з родичами чи друзями по ту сторону, з усіма хто є носієм російської субкультури. Інакше це все випалить вас” випалюємо все російське у собі. Змінюємо і змінюємось! У кожного свій фронт! Кожен з нас наближає перемогу України! (За дописом організатора)

Меню