Захід для дітей ВПО: «Фізика і повітряні кульки» (Оксана Козачок)

Педагоги Львівського ВПХУ дбають про те, щоб наші юні мешканці, діти ВПО, насолоджувались дитинством як можна більше. Саме тому, викладач фізики Оксана Козачок провела дуже цікаве та пізнавальне заняття: діти експериментували з повітряними кульками.

Метою заходу було викликати у дітей подив: ось, виявляється, яка незнайома, повна таємниць ця фізика! Скільки в ній незвичайного і загадкового!

Маленькі глядачі відчули потяг до пізнання оточуючого нас дивосвіту. А використали учасники заходу – повітряні кульки.

Було проведено бесіду з історії винайдення повітряних кульок та наведено цікаві факти про повітряні кульки.

Кожна дитина перетворилась у дослідника. Учні спостерігали, частково повторювали досліди та намагалися їх пояснити. Діти дізнались, чому вода не виливається з перевернутої посудини, а кулька притиснута до її країв. Чому надута з водою кулька не тріскає, коли її внести в полум’я свічки.

Повітряну кульку викладач та вихованці поклали на дошку з рівномірно набитими цвяхами, обережно зверху притиснули її, і кулька тільки сплющується під натиском, але не тріскає.

З захопленням діти спостерігали експеримент про кульку в банці, сполучені кульки та інші.

Ці досліди нескладні та безпечні, обладнання для їх проведення знайдеться в будь-якій оселі. Тому діти зможуть їх самостійно повторити вдома чи в школі (Текст – Оксана Козачок).

Меню