Підприємницька діяльність та флористичні майстер-класи для ВПО

З 21 червня 2022 на базі Львівського вищого професійного художнього училища за фінансової підтримки Програми сприяння розвитку підприємництва Львівської міської ради, Управління економіки Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради та Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради розпочато навчання з основ підприємницької діяльності та проведення майстер-класів з декоративно-прикладного мистецтва для внутрішньо переселених українців (ВПО). Центр підтримки підприємництва, що діє при Львівській міській раді, зокрема діяльність Вікторії Довжик, депутатки ЛМР, вже вкотре сприяє забезпеченню молоді, тепер і дорослого населення, базовими навичками необхідними для професійної самореалізації.

На організаційній зустрічі були присутні представники Львівської міської ради, зокрема Олена Грицак (начальник відділу професійно-технічної освіти Департаменту гуманітарної політики ЛМР) та Галина Заяць (начальник відділу ділових індустрій управління економіки департаменту економічного розвитку ЛМР).

У вітальному слові Надія Обнявка (директор Львівського вищого професійного художнього училища) зазначила про важливість та гостру необхідність організації навчань для внутрішньо переселених осіб, адже кожен повинен самореалізовуватись та робити все можливе для підтримки економіки та відбудови України.

Галина Заяць наголосила на зміні парадигми діяльності Відділу преси, освіти та культури Посольства США, за сприяння якого проводилися курси підприємництва для студентів коледжів та училищ Львівщини, та надання можливості дорослому населенню, що потребує опанування навичками підприємницької діяльності задля професійної самореалізації, зокрема людям, які вимушені були покинути свої домівки у зв’язку з воєнними діями, пройти короткі курси з опанування ключовими професійними навичками, що допоможуть знайти роботу, або ж відкрити власну справу. Саме з цією метою було переформатовано програму курсу та стверджено її саме практичну орієнтацію, відведено більше часу для опанування практичними навичками.

Олена Грицак запевнила учасників курсу про високий рівень професіоналізму тренерів та майстрів виробничого навчання, що проводитимуть заняття з підприємництва та флористичні майстер-класи з групою. Багаторічний досвід, яким володіють наставники курсів, сприятиме змістовному оволодінню необхідними навичками для професійної самореалізації та створенні прекрасних речей, що ймовірно надихнуть до подальшої праці в обраному напрямку.

Короткотривалі курси містять теоретичну та практичну частину: основам підприємництва, зокрема пошуку власної бізнес-ідеї, оцінку ринку та навчання основам маркетингу, практичним навичкам підготовки бізнес-плану, тощо, навчатимуть бізнес-тренери, практичні майстер-класи з флористики – майстри виробничого навчання Львівського вищого професійного художнього училища, зокрема Ірина Шекетера, що спеціалізується на флористиці. Передбачено також робота психолога.

Теоретичні навчання розпочала Любов Максимович – голова громадської організації «Центр «Жіночі перспективи», місія якої – «захист прав жінок та забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків у всіх сферах суспільного життя, підвищення конкурентоздатності жінок на ринку праці та просування їх на рівень прийняття рішень в Україні». Значна увага підприємницькій діяльності відведена сьогодні, особливо для жінок, що належать до ВПО, адже місія жінки трансформувалася задовго до війни, коли вона повинна знати про можливості професійної самореалізації та використовувати будь-які визначені інструменти для досягнення своєї цілі.

У часи воєнного стану, коли багато жінок змушені були покинути свої домівки, та часто й місце праці, отримати професійні навички, які сприятимуть пошуку роботи чи відкриттю власної справи, надзвичайно важливо. Курси організовані на базі Львівського вищого професійного художнього училища сприятимуть цьому завданню.

Меню