Профорієнтаційні майстер-класи у Новому Яричеві

1 червня команда творчих митців Львівського вищого професійного художнього училища завітали у селище Новий Яричів, яке розташовано на річці Яричівка на півдні Львівської області. Ігор Голуб, Надія Катарина, Наталя Ткачик та Юрій Шевченко провели творчі майстер-класи для учнів місцевої школи.
Юрій Шевченко розповів про технологію акрилового живопису.
Акрил як матеріал у творчому арсеналі художників дуже швидко склав конкуренцію традиційним олійним та акварельним фарбам. У середині 30-х років американці Леонард Бокур і Сем Голден створили компанію з виробництва художніх матеріалів. У 1947 році вони винайшли перший художній акрил, виготовлений на основі органічного розчинника – скипидару. Проте через 13 років їм вдалося розробити акрилові фарби на водній основі. З того часу у живописців з’явився новий матеріал для творчості. Переваги акрилу оцінили представники різних напрямків мистецтва: поп-арту, абстракціонізму, гіперреалізму, ар-деко, постмодернізму тощо. Техніка акрилового живопису чудово підходить для написання оригінальних яскравих картин. І з 60-х років минулого століття й до сьогоднішнього часу акрил є однією з основних технік у сучасному живописі.
Надія Катарина створила магічну атмосферу за допомогою живопису спиртовими чорнилами.
Буває так, що нам на очі натрапляє якесь полотно із абстрактного живопису. Інколи воно виглядає як полотна Сальвадора Далі, а інколи – як полотна Віллема де Кунінга. Якщо ми бачимо перше, то захоплюємося, а якщо бачимо друге, то в голові ковзає думка «Я теж так можу». І ви знаєте, зі спиртовими чорнилами ви зможете навіть краще, ніж пан Віллем. Як бачимо, малювання спиртовими алкогольними чорнилами дозволяє повну свободу вибору – від кольорів та матеріалів й аж до типів полотен. Якщо хочете експериментувати, творити своє сучасне мистецтво і зовсім не хочете вчити основи живопису – техніка малювання спиртовими чорнилами буде чудовим виходом. Вдивляєшся, і знаходиш щось своє. Форми, силуети, захід сонця, нестримне море або навпаки – дивні клякси. А ми бажаємо вам натхнення та запрошуємо Вас на творчі майстер-класи.
Наталя Ткачик розповіла про вітражне мистецтво і навчила учнів техніки гравіювання по склі.
З кожним роком ця техніка стає все більш актуальною, вона широко застосовується в різноманітних сферах виробництва, та дозволяє реалізовувати надскладні завдання. За допомогою спеціальних інструментів стало можливо гравіювати такий матеріал як фанера, пластик, метал, шкіра, дерево, та звичайно скло. На якому було зосереджено увагу. Скло надзвичайно крихкий матеріал, який легко б’ється, тому делікатно та акуратно нанести зображення на його поверхню можливо лише за допомогою гравіювання. Використавши цю технологію у проведенні майстер класу ми дали змогу дітям створити зображення на склі, та по справжньому відчути цей матеріал. Візерунки нанесені на поверхню скла таким методом не втрачають свою красу з часом, завжди залишаються помітними та чіткими, оскільки являються єдиним цілим з матеріалом на який нанесли зображення.
Ігор Голуб презентував художнє училище, розповів про спеціальності художнього та будівельного напряму. Також провів майстер-клас з розпису гіпсових фігурок.
Складно переоцінити важливість дитячої творчості, тим паче у Міжнародний день захисту дітей або як ми сьогодні говорили, просто – День Дітей. Це не тільки можливість для учнів весело провести час, але і спосіб самореалізації. Приємно, що й шановні колеги-освітяни місцевої громади долучилися разом з учнями спробувати сучасні мистецькі техніки.
Команда митців, представників Львівського ВПХУ щиро дякує Наталі Миляник – керівнику відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Новояричівської селищної ради за організацію мистецького заходу.
Меню