Вшанування пам’яті захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України на Личакові

Однією із традицій ДНЗ «Львівське ВПХУ» є пам’ятати про тих, хто віддав життя у боротьбі за незалежність України. Сьогодні, 24 травня 2022р., учні училища, разом з Сокіл Л.С. та внутрішньо переміщені особи, які проживають в гуртожитку освітнього закладу продовжили цю традицію, зокрема вшанували пам’ять захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України на Личакові. Музей під відкритим небом Личаків – це місце вічного спочинку… і роздумів…
24 травня 2022р…, нині 3 місяці як в Україні йде агресивна фаза восьмирічної війни, впродовж якої українці кожного дня схиляють голови в скорботі, низько вклоняючись Захисникам за кожну хвилину нашого життя…, бо маємо хоч на секунду замислитись над тим, якою ціною воно (наше життя) нам дістається, хто за нього платить та в кого ми в боргу за те, що маємо можливість жити, дихати… Пам’ятаймо про них, Воїнів – Охоронців, розповідаймо учнівській юні про героїчні вчинки борців за незалежну вільну Україну, які сприяють формуванню у молодого покоління бажання завжди і у всьому керуватись серцем та любов’ю до рідної землі, рідного краю, зокрема до своєї малої батьківщини – Львівщини. Адже наші учні – наше майбутнє і саме їм будувати нашу країну, ні!, це безпосередньо від них залежить якою завтра буде Україна! Сучасна молодь, добре знаючи свою історію, сьогодні її сама і творить, пам’ятаючи заповіт про те, що історію треба вчити вчасно!!! Але все по порядку.
Запалюванням свічок та хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять Героя України, генерал-майора Сергія Кульчицького, активістів Євромайдану – Андрія Дигдаловича, Юрія Вербицького… та багатьох інших захисників незалежної та вільної України.
А поряд з ними – Герой України – Борис Возницький – рятівник української культури, який зокрема врятував, повернув з небуття, зберіг понад 20 000 творів – ікон, портретів, картин, скульптур, … та її (української культури) Ангел-охоронець.
А дорогою до місця вічного спочинку Героїв російсько – української війни учнівська молодь вшанувала пам’ять та запалила свічки на могилах відомих українців – Івана Франка та його дружини Ольги Хоружинської, Соломії Крушельницької, Ігоря Білозіра, Володимира Івасюка, …
Хвилиною мовчання учні ДНЗ «Львівське ВПХУ» вшанували пам’ять учасників бойових дій та волонтерів на Сході України на полі почесних поховань №76 на Личаківському кладовищі. Уважно вчитувались учні у викарбовані на пам’ятниках слова, які рвали серце та обпікали болем душу, довго вдивлялись у фотографії, запалювали свічки, осмислювали, думали, хтось молився… Вшановуючи пам’ять українського оперного співака, соліста Паризької національної опери, учасника бойових дій на Сході України – Василя Сліпака гості Львова висловили бажання прослухати лекцію з метою більш детального ознайомлення з його творчим та життєвим шляхом. А також хотіли б більше дізнатись про І.Франка, І.Білозіра, В.Івасюка та ознайомитись з їхньою творчою спадщиною. Відтак про Бориса Возницького та Романа Іваничука – гості міста Лева почули вперше, але загорілись бажанням дізнатись більше…, а ще просили провести екскурсію до церкви Святого Юра та більш детально ознайомитись з життєвим шляхом Андрея Шептицького, про котрого почули вперше у Львові.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв російсько – української війни на Марсовому полі, Героїв новітньої історії України, а дивлячись на вінки, фото на могилах таких молодих Захисників, один з яких був на 2 місяці молодшим від присутнього тут учня, відчуваєш нестерпний біль і злість, і смуток, який не висловити словами, бо нема слів… Непростий час, а коли він буває простий…, хоча як відомо про те, що час не вибирають, в ньому живуть та… Мимоволі задумуєшся над тим, скільки ще страждань маємо пережити і скільки ще молодих життів віддасть Україна за свою свободу і за те, щоб захистити Європу від кацапів? (kassap в перекладі з тюркської означає різник, м’ясник) Доле!!! Почуй, зглянься над стражданнями українського народу, змилуйся, захисти і покарай ворога так, як можеш тільки ти!
Львів’яни пам’ятають і шанують своїх Героїв, про що свідчать свіжі квіти та запалені свічки на могилах. Адже сьогоднішнє вшанування пам’яті Героїв України – це також про історичну пам’ять і зв’язок поколінь… Віримо, що ніколи не згасне свічка і не зів’януть квіти на могилах наших Героїв! (Текст – Любов Сокіл)
Меню