Відкритий урок зі Спеціальної технології (Професія "Флорист")

17 грудня у Львівському вищому професійному художньому училищі відбувся відкритий урок зі Спеціальної технології у Групі №136 (Професія «Флорист»). Оксана Дуфанець, викладач спецпредметів художнього циклу, цікаво, пізнавально, а головне ефективно спланувала заняття.

Темою уроку була «Побудова основних форм ікебани в стилі Морібана». Планувалося пояснити принципи створення різних форм ікебани в стилі Морібана, вивчити особливості даної техніки, а також практично засвоїти ключові моменти у створенні саме такого виду ікебани.

Зацікавленість учнів в обраній темі, та у навчальному предметі, була видимою на уроці, адже відчувався постійний взаємний зв’язок викладача та студентів. Атмосфера східних культур та філософії відчувалася у ході організованої фронтальної бесіди, що підвела учнів до вивчення теми, було обґрунтовано та пояснено актуальність та необхідність вивчення теми, а також практичність її вивчення. Учні разом з гостями уроку поринули у чарівний світ японського мистецтва створення ікебани, історії його виникнення та сучасного розвитку. Виконані пошукові завдання учнів дозволили сповна насолодитися не лише флористикою Японії, а й літературою, адже під кожен вид розглянутих ікебан було підібрано особливі вірші «країни східного сонця». Окрім емоційної та поетично-мистецької складової головного поняття, що розглядалося на уроці, учні засвоїли технічні моменти виконання Морібани та попрактикувалися у її створенні.

Важливий акцент на занятті був зроблений на особливій якості мистецтва як такого, що спроможне об’єднувати людей, нації, континенти. Учні отримали завдання створити ікебану в українському стилі, використовуючи здобуті на уроці знання, сформовані вміння та навички.

Меню