Семінар для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти будівельного профілю
"Імплементація європейських освітніх стандартів у систему підготовки фахівців в Україні"

7 грудня 2021р. на базі ДНЗ “Львівське ВПХУ ” відбувся семінар для керівників закладів професійної (професійно- технічної) освіти будівельного профілю на тему “Імплементація європейських освітніх стандартів у систему підготовки фахівців в Україні”.
Входження України в загальноєвропейський освітній простір є стратегічним напрямом в сучасному освітньому процесі. Приведення національних рамок кваліфікації у відповідність з європейськими, розробка відповідних професійних та освітніх стандартів, узагальнення досвіду роботи Проєктів європейських Фондів, зокрема Фонду Ебергарда Шьока, створює основу для імплементації європейських освітніх стандартів у систему підготовки фахівців в Україні.
У нараді взяли участь начальник відділу професійної освіти Департаменту освіти і науки ЛОДА Іван Пикус та начальник відділу професійної освіти Департаменту гуманітарної політики ЛМР Олена Грицак, директор Навчально-методичного центру ПТО Володимир Бобко, методист НМЦ ПТО Валентина Гузюк, голова Обласної організації профспілки працівників будівництва і ПБМ Марія Карвацька, експерт Фонду Ебергарда Шьока Тамара Федечко та керівники 15 закладів професійно-технічної освіти Львівщини.
На семінарі Тамарою Федечко презентовано матеріал з досвіду роботи українсько-німецького проєкту “Модернізація професії Маляр” та ознайомлено з теоретичною та практичною підготовкою фахівців в Львівському вищому професійному художньому училищі. Створення загального методичного підходу, координації зусиль у зв’язку з узагальненням і впровадженням досвіду Проєкту можуть створити національний ефект синергії.
Результатом наради-семінару було підписання Резолюції щодо узагальнення та поширення досвіду Проєктів Фонду Ебергарда Шьока, що передбачає:
– підтримку і допомогу українським закладам у гармонізації навчальних планів і програм;
– поширення і популяризацію дидактичних матеріалів, напрацьованих у рамках Фонду;
– розробку методів контролю знань здобувачів освіти;
– підвищення кваліфікаційного рівня педагогічних працівникі.
Зустріч стала логічним продовженням українсько-німецької співпраці у галузі підтримки та розвитку будівельної галузі, поширення здобутого міжнародного досвіду з вітчизняними колегами.
Меню