Екскурсія до Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла

У суботу, 04.12.2021 р., учні ДНЗ «Львівське ВПХУ», які проживають в гуртожитку, відвідали Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, який попри те, що є передусім для військових, став улюбленим для львів’ян і туристів. Здобувачі освіти мали змогу побачити красу і велич храму, що завдяки реставрації відкриваються щораз більше. Адже нещодавно, 2 грудня 2021 р., відбулось урочисте відкриття фресок на склепінні центральної нави Гарнізонного храму, датованих 1740 р., авторства Франциска Екштайна. Молодь споглядала цю відновлену неймовірну красу, яка милує око і є окрасою храму.
«Наш Храм — це як окрема військова частина, в якій все будується на таких самих принципах, як і у війську. Тільки називається це «послух». Військові капелани, священники гарнізонного храму завжди там, де потрібні українському солдатові підтримка, допомога, співчуття, людяність, духовна розмова», – сказав о.Олег, звертаючись до учнівської юні. Отець Олег розповідав про історію храму та про видатних осіб, уродженців нашого краю, зокрема В.Сліпака, уродини котрого були 3 грудня (фото). “Оскільки внесок багатьох синів Львівщини у творення національної державності ще повністю недооцінений, варто розповідати про них молоді, аби пам’ятали своїх…”, – сказав отець Олег, роздумуючи вголос.
Учні оглянули також виставку світлин просто неба біля стін храму, які розповідають про життя храму і реставрацію фресок та яка триватиме 4 – 6 грудня (фото).
Отець Олег також провів екскурсію підземеллям Гарнізонного храму, що є найбільшим підземним музеєм міста Львова та розповів про те, про що впродовж кількох століть мовчало підземелля, зокрема про минуле нашого міста та храму ордену єзуїтів. Розповідь отця Олега цікава, різноманітна і неоднозначна, як людське життя, та наповнена прикладами, які формують національну свідомість та ідентичність кожного з нас. Учні Жимевка О., Міхняк Д. (група №101), Нестер В. (гр. №102), Височанська М. (гр. №202), Євчук І., Савчин А. (гр. № 301), Бойко К. (гр. №302), Гаджалов Д. (гр. №304), Різун К., Карпенко Е. (гр. №136) оглянули унікальні макети вигляду Львова у ХІІІ, ХV та ХVІІІ ст. (фото).
Дякуємо отцеві Олегу за проведену екскурсію, захоплюючу та емоційну, живу бесіду – розповідь зі зворотнім зв’язком, котра вмотивувала до роздумів про те, чи вміємо визначати пріоритети, які формують нас, як націю?…, за що боремось?…Ці запитання до нашого сумління, нашої свідомості, до нашої душі, бо кожен з нас хоч раз в житті над ними задумувався… Відтак, усі разом робимо добру справу – навчаємо і виховуємо молодь. Такі екскурсії потрібні учнівській юні, тепер уже малочитаючому поколінню, бо сприяють збереженню національної пам’яті та формуванню історичної свідомості української молоді (Текст – Любов Сокіл).
Меню