«Вітраж» – підсумкова виставка Центру вітражного мистецтва

25 жовтня 2019 р. розпочалася мистецька подія міста – підсумкова виставка «Вітраж» у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17). ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище» отримало грант від Українського культурного фонду на втілення проекту – створення Центру вітражного мистецтва на базі навчального закладу. Наш проект триває уже третій місяць, у його рамках ми проводили безліч майстер-класів, екскурсійних турів та ознайомлення з матеріальною базою художнього училища, теоретично-практичну конференцію, гурткову роботу учнів допрофесійної підготовки, і як підсумок – виставка по вітражному мистецтву. У арт-просторі Палацу мистецтв експонуються творчі роботи учнів допрофесійної підготовки та роботи студентів і випускників художнього навчального закладу. Загалом виставка тривала три дні – з 25 по 27 жовтня.

Урочисте відкриття провели Ольга Луковська – заступник директора з науково-мистецької діяльності Львівського палацу мистецтв та Ігор Голуб – координатор Центру вітражного мистецтва. Привітали організаторів і відвідувачів також запрошені гості – Ірина Степанівна Гах (канд. мистецтвознавства, завідувач аспірантури і докторантури Львівської національної академії мистецтв), Роман Миронович Яців (професор, проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв), Михайло Павлович Копельчак (директор Львівського навчально-наукового центру професійної освіти НПУ ім. М. П. Драгоманова) та Нелля Григорівна Ничкало (доктор педагогічних наук, професор, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих, Президія НАПН України).

Серед запрошених гостей були представники департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради,  департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, представники профспілки Львівщини, викладачі профтехосвіти та вищих навчальних закладів, роботодавці, митці, а також учасники допрофесійної підготовки разом з батьками та рідними, мешканці та гості міста.

Головне завдання проекту – популяризувати вітражне мистецтво серед львів’ян та гостей міста. «Про вітражне мистецтво сьогодні говорять дійсно дуже мало і воно не є популярним, особливо серед молоді, але воно є надзвичайно красивим. Можна годинами стояти і розглядати ці вітражі, ці унікальні твори зі скла, які прикрасять будь-яку оселю чи будівлю. Нам приємно бути частинкою цього монументального мистецького жанру на шляху до популяризації. Збережімо український вітраж разом!», – прокоментував генеральний директор Львівського палацу мистецтв Юрій Візняк.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню