Маленькі музи вітражного мистецтва

19 вересня 2019 р. у Центрі вітражного мистецтва на базі ДНЗ «Львівське ВПХУ» в рамках «екскурсійних турів» відбувся майстер-клас для учнів загально-освітніх шкіл. Нашими гостями були учні 7 класу із с. Гряда, Жовківського р-ну, Львівської обл. разом з класним керівником Карчак Ольгою Маратівною.

Координатор Голуб І. М. та креативний менеджер Семанів Х. І. ознайомили учнів з діяльністю Центру, діти змогли побачити матеріально-технічну базу художнього училища, побували у вітражних майстернях, спостерігали навчально-творчий процес у кабінетах «Художнього проектування», «Рисунку», «Живопису», «Композиції» та ін.

Наставники допрофесійної підготовки Погребняк О. С. та Дуфанець О. О. продемонстрували учням відео-презентації про технологічні процеси виконання вітражних виробів і розповіли сферу використання як у предметному дизайні та у мистецькому аспекті. Учні дізналися про муз, а саме про техніку мозаїки з кольорового скла. Адже термін мозаїка (фр. mosaique, італ. mosaico, від лат. musivum, букв. «присвячене музам»; грец. μοΰσα – «муза») – зображення чи візерунок, виконані з кольорових каменів, смальти, керамічних плиток, різноколірних скелець, шпону та інших матеріалів. У давні часи мозаїку так охарактеризовували як «Santa Mark» (англ. – Святий Марк, якому було присвячено більшість американських мозаїчних панно). Загалом понад дві години пролетіли швидко, проте у дітей залишилося багато позитивних вражень, вони відкрили для себе кольоровий світ вітражного мистецтва, спробували попрацювати з інструментами і дізналися про технічні можливості приладів для обробки скла. Учні також попрацювали разом із студентами старших курсів, які навчаються на професії «Вітражник» та отримали чимало знань. Це був початок у їхньому шляху для обрання професії в майбутньому. За підсумками майстер-класу учні виготовили декоративні підставки під гарячі напої та отримали подарунки.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню