Вступне заняття ДПУ

Допрофесійна підготовка учнів 8-9 класів у Центрі вітражного мистецтва

Проект створення Центру вітражного мистецтва є продовженням багаторічної праці по відродженню та популяризації Львівської школи вітражу, адже саме Львів був і залишається центром вітражного мистецтва в Західній Україні. Вітраж є невід’ємною частиною всього мистецького середовища.

З 19 по 23 серпня відбувся перший навчальний тиждень допрофесійної підготовки учнів 8-9 класів в Центрі вітражного мистецтва на базі ДНЗ «Львівське ВПХУ». Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

Координатор проекту Голуб І. М. та креативний менеджер Семанів Х. І. привітали учнів з початком творчих занять та побажали успіхів. Голуб І. М. розказав короткий опис проекту: сутність, мету та завдання, а також були озвучені короткострокові та довгострокові результати проекту, заходи які плануються у процесі роботи. Семанів Х. І. представила веб сайт Центру вітражного мистецтва, де висвітлена уся діяльність проекту та систематично будуть подаватися творчі здобутки учнів, заходи, що проводяться тощо.

Наставники допрофесійної підготовки провели знайомство з учнями, представили програму «Додаткової допрофесійної освіти дітей» Центру віражного мистецтва, визначили час і графік занять гурткової роботи та провели розподіл груп.

Гринишин Г. В. пояснила учням цілі та завдання курсу, знайомство з розділами дисципліни, а також найголовніше – провела інструктаж з охорони праці при роботі з колючими та ріжучими предметами, електроприладами. Розповіла про основні матеріали, інструменти та засоби, охарактеризувала види скла, технологію його обробки, як виконуються ескізи і трафарети при роботі конструктивної основи вітражу.

Дуфанець О. О. акцентувала на видах вітражу та виклала матеріал по історії вітражного мистецтва. Учні із захопленням переглядами фото слайди та відео презентації вітражів епохи романтизму, еклектики, модерну. Умовно опинилися в періоді того часу і зрозуміли як розвивалося вітражне мистецтво у архітектурних стилях.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню